تبلیغات
مطالب اینترنتی - معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

یکشنبه 11 تیر 1396 06:24 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند،رفتارهایی که فرد مبتلا انجام میدهد و سخنان پزشکان درمورد مریضی وی می‌تواند وحشتناک باشد.اختلالات روانی یکی از شایع ترین مریضی های جامعه کنونی هست که باعث ایجاد مشکل در برخورد انسان با محیط اطراف ، دیگران و حتی خودش می‌شود.

تعداد زیادی از افراد از این نوع مریضی و اختلال رفتاری آگاهی ندارند و با نداشتن اطلاعات در مورد عواملی که باعث بروز یا تشدیدی مریضی می‌شود زندگی را به کام خود یا دیگران تلخ می‌کنند.عجیب ترین اختلال های روانی در دنیا به این ترتیب هست:

۱- سندروم موسوم به «Quasimodo»

سندروم «Quasimodo» یا ناهنجاری بدشکلی بدن «مثل گوژپشتی» در واقع یک مریضی ذهنی هست که افراد دارای ناهنجاری ها و بدشکلی های غیرقابل باور در بدن به آن مبتلا می‌شوند.افراد مبتلا به این عارضه دچار افکار وسواسی ناخوشایند دائمی میباشند. انها مدام در آینه خود را نگاه کرده و دنبال زاویه ای میگردند

که بدشکلی بدنشان در آن زاویه ی خاص مشهود نباشد و از عکس گرفتن نیز واهمه دارند زیرا دوست ندارند که گوژپشتی آنها در عکس معلوم باشد. همین طور به ظاهر خود بسیار اهمیت داده و در مسائل عاطفی خود به مشکل برمی خورند. سطح اعتماد به نفس در این افراد بسیار پایین هست و در رفتارهای اجتماعی خود دستپاچه عمل میکنند زیرا فکر میکنند که اطرافیان متوجه نقص بدنی انها شده و انها را به باد تمسخر خواهند گرفت.

۲- اختلال فکری موسوم به «Erotomania»

کسانی که از این اختلال روانی رنج می‌برند بر این باورند که کسی عاشق آنها شده هست به ویژه شخصی از طبقه بالاتر برای مثال یک چهره ی سرشناس سینمایی. این بیماران معتقدند که فردی که به آنها علاقه دارد از طریق نشانه های رمزی، تله پاتی و پیام های رمزدار احساسات خود نسبت به انها را با بهره گیری

از رسانه های جمعی نشان میدهد. مبارزه با این مریضی روانی بسیار مشکل هست حتی اگر شخص مورد نظر مستقیماً و بسیار واضح آنها را از خود رانده و به اصطلاح به انها «نه» بگوید. این بیماران حتی چنین عکس العملی از طرف شخص مورد نظر را نشانه و استراتژی برای پنهان نگه داشتن احساسات شخصی او از اجتماع تلقی میکنند.

۳- توهم «Capgras»

افراد مبتلا به این مریضی روانی بر این باروند که یک شخص بسیار به انها نزدیک هست یا حتی یک همزاد در کنار خود دارند. این افراد حتی ممکن هست ادعا کنند که کارهای شرورانه ای که به انها نسبت داده می‌شود در واقع کار همزاد آنها بوده که دقیقاً شبیه آنها هست. این اختلال روانی فرد را دچار توهم مفرط میکند و عمدتاً با اسکیزوفرنی همراه هست.

۴- توهم «Fregoli»

در این اختلال روانی، بیمار باورهایی کاملاً مقابل مورد قبلی دارد. این افراد بر این باورند که یک نفر در ظاهری متفاوت و در کالبد دیگران قرار دارد که با انها ارتباط ی بسیار نزدیکی داشته و برای تعقیب کردن آنان همواره پوشش و ظاهر خود را تغییر میدهد.این مریضی برای نخستین بار در سال ۱۹۲۷ شناخته شد.: دختری جوان ادعا میکرد

که دو نفر از بازیگران تئاتری که وی همه ی وقت به آن جا می رفت همواره وی را تعقیب می‌کنند و شکل افرادی که او دیده یا می شناسد را به خود می‌گیرند. در انیمیشن «Anomalisa» گوشه هایی از این اختلال روانی به عکس کشیده شده هست.

۵- سندروم «Adele»

سندروم «Adele» یک فکر و وسواس دائمی هست که فرد را به سمت تجربه ی عشق های دردناک سوق میدهد. پزشکان اخیراً این اختلال را در زمره ی اختلالات روانی دسته بندی کرده اند که سلامت و زندگی فرد را به شدت تهدید نموده و آن را با علاقه ی شدید به قمار، مصرف مشروبات الکلی و جنون سرقت مقایسه می‌کنند.

علائم این اختلال روانی نمونه افسردگی شدید هست اما می‌تواند بسیار خطرناک تر باشد به نحوی که به شکنجه و آزار دیگران هم می انجامد، خود فریبی، امیدهای توهمی و غیرواقعی، فداکاری خودخواسته و… از دیگر پیامدهای آن هست.

۶- اختلال «Cryptomnesia»

این اختلال نوعی اختلال حافظه ای هست که در آن فرد نمی‌داند یک واقعه ی خاص چه زمانی اتفاق افتاده و آیا اتفاق مورد نظر واقعیت داشته یا رویا بوده هست برای مثال نمی‌دانند اخیراً شعری سروده اند یا نه و از مطلبی که اخیراً خوانده اند چیزی به یاد ندارند. به عبارت دیگر منبع اطلاعات برای آنها قابل به یاد آوردن نیست و فرد نمی‌تواند تعیین کند که این فکر متعلق به اوست یا یک شخص دیگر.

این اختلال روانی معمولا با پدیده ای موسوم به «jamais vu» همراه هست که دقیقاً در نقطه ی مقابل پدیده ی «آشنا پنداری» «deja vu» قرار دارد. به عبارت دیگر فرد مبتلا به این عارضه ی روانی در مواجهه با یک اتفاق یا مکان شناخته شده که قبلاً بارها آن را دیده و در مورد آن شنیده هست حس می‌کند که برای نخستین بار در این مکان حضور دارد و هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارد.

۷- اختلال روانی «آلیس در سرزمین عجایب»

این اختلال روانی درک بیمار از اشیاء و اتفاقات اطرافش را تغییر میدهد بدین ترتیب که وی انها را بزرگ تر یا کوچک تر از اندازه ی حقیقی تصور می‌کند یا آنها را در فاصله ی بسیار دورتر یا بسیار نزدیک تر از آنچه که میباشند میبیند به نحوی که با واقعیت هیچ سنخیتی ندارد. در بدترین موارد، شخص درک درستی

از بدن خود ندارد و شکل و ابعاد را تشخیص نمیدهد. در این مورد هیچ کدام از ارگان های بدن فرد دچار صدمه نشده هست و چیزهایی که او به نادرستی تفسیر می‌کند در واقع از مشکل روانی او نشأت می‌گیرند.

۸- وسواس فکری و عملی

بیمارانی که از وسواس فکری و عملی رنج می‌برند به اضطراب فکری شدیدی که برایشان قابل بازرسی نیست دچار میشوند و نمی‌توانند از دست آن خلاص شوند. همین طور آنها به رفتارهای خاصی عادت دارند که بیمار بر این باور هست در انجام آنها اختیاری از خود ندارد. نکته ی دیدنی اینکه فرد به بیخود و بی ارزش بودن رفتار تکراری

خود اذعان دارد اما عدم دستیابی به نتایج مطلوب و عدم رضایت از موضوعی باعث میشود که فرد به سمت اضطراب شدیدی سوق داده شده و به تکرار مکرر این حرکات همیشگی روی بیاورد.

۹- اختلال بد روانی «Paraphrenia»

بدروانی ترکیبی از توهمات پارانوایایی و بزرگنمایی هست. افکار توهمی فرد مبتلا به این اختلال همواره با خیالات غیرواقعی و همین طور خاطرات دروغین همراه بوده و شخص خود را حکمران دنیا تلقی کرده و خود را دارای زندگی ابدی میدانند. حتی برای خود منشأ خدایی قائل بوده و ادعا میکنند

که تمامی کتاب های سرشناس را انها تحت نام ها و القاب ساختگی نوشته اند و غیره. افراد مبتلا به این اختلال روانی معمولا بسیار مغرور و مرموز به نظر می‌رسند.

۱۰- اختلال چند هویتی

به گزارش پارس ناز اختلال عدم ثبات هویت «Dissociative identity disorder» یک مریضی روانی بسیار نادر هست که شخصیت فرد را دچار عدم ثبات کرده و فرد چندین شخصیت متفاوت را در بدن خود حس می‌کند. این هویت ها میتوانند شامل جنسیت ها، سنین، ملیت ها، اخلاقیات، توانایی های ذهنی، دیدگاه ها و حتی مریضی های گوناگون و متفاوتی باشند.

یکی از دلایل این اختلال روانی آسیب های روانی بسیار شدید در دوران کودکی شناخته می‌شود بدین معنا که کودک برای پشتیبانی روانی از خود شروع می‌کند به درک اتفاقاتی که برای خود و خانواده اش افتاده به نحوی که انگار این اتفاقات برای دیگران رخ داده اند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی …بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی کنید جدیدترین فیلم های هالیوود در مجله گیزمیزآخرین دیدگاه‌ها رضااورمیه در ماجرای عجیب در شورای شهر تهرانبا تیر میزنمت سجاد در پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را …پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را بشناسیم اطلاعات عمومیسوالات مهم مفید و کلیدی در خواستگاریچه سئوالاتی در جلسات آشنایی دختر و پسر جهت خواستگاری و ازدواج باید مطرح شوددانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیمدانلود مستند دانلود فیلم با لینک مستقیم و رایگان عوارض خطرناک استمناء و خودارضایی در پسرانکلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به وب سایت نازوب می باشد فیلم ترسناک برتر تاریخ سینماپیتر برادشاو و دیگر منتقدان گاردین در مقاله‌ای فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما را آموزش مدل مو گوجه ای و در هم دختران آکاتوضیح فرشید اسماعیلی در مورد اخراج عجیب ۶موضوعی که باید درباره آینده شغل و مهارت در روان شناسیدلهرهخشمافسردگی وسواساختلالات …راهکارهای مقابله با مشکلات روانی ناشی از ببیماریهای مزمن بیماری جسمی مزمن و صعب بررسی خود ارضایی از نقطه نظر علمیسخن شجاعانه و عجیب مهران مدیری در مورد مقام ریاست جمهور معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان اختلالاتروانیعجیب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان ،بیماری های معرفی اختلالات روانی عجیب و معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند مجله خبری و تفریحی گپینو » معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی مواد خوراکی مورد نیاز بدن رده های سنی مختلف پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک‌ترین موجودات جهانعکس ساعت نوع از موجودات عجیب و وحشتناک اختلالات روانی در جهان عجیب و ترسناک‌ترین اتفاقات عجیب جهان که علم برای آن ها تعریفی ندارد معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان عجیب‌ترین اختلالات عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان با محیط اطراف، دیگران و حتی مورد از بیماری های عجیب و ترسناک جهان گجت نیوز موردازبیماریهای نگاهی به مورد از بیماری های عجیب و ترسناک در جهان مبتلا و اختلالات روانی، را می

مطلب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%d8%b3%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%ac/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
چهارشنبه 4 بهمن 1396 03:48 ب.ظ
You can even replace your selected MP3 music with your in order that if you are in regards to the
gym, you are able to still understand interesting points from
your book or listen towards docs from perform that you
simply should examine. You don't have to put money into the greatest or heaviest tripod web hosting
use. You need a special connector typically referred
to as a Fire wire or known as a possible IEEE 1394 high band connector.
سه شنبه 26 دی 1396 12:04 ب.ظ
The camera could make the brightest of scenes seem like it turned out taken during an eclipse.
You don't have to invest in the biggest or heaviest tripod for private use.
Instead of enjoying karaoke parties, you can always consider the
music that will create your own song, by plugging it to your TV sets.
دوشنبه 25 دی 1396 02:41 ق.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or
Los Angeles, so you reach travel free of charge driving under the influence into the finals.
A model with 3 CCD has a sensor that covers each of the different colors (Red, Green, and Blue) producing superior color reproduction. Instead of enjoying
karaoke parties, you can always go ahead and take music and
build your own personal song, by plugging it into the TV sets.
شنبه 23 دی 1396 01:48 ب.ظ
Free PC choices to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
Cherry blossom tattoos represent different things in various cultures.
The plastic's name is usually abbreviated to CR-39, standing for Columbia Resin, which is less than half the weight of glass,
which supplanted quartz within the early twentieth century.
پنجشنبه 21 دی 1396 04:53 ق.ظ
The art of ghazal singing has was able to entice millions
around the globe. You don't have to put money into the largest or heaviest
tripod web hosting use. Here you can shop by theme or browse an entirely array of themes
should you be sill unsure about what to base the party.
یکشنبه 17 دی 1396 06:12 ب.ظ
Wow, thiis paragraph іs gooɗ, my younger sister iѕ analyzing these kinds ᧐f things, tһerefore І am going to convey heг.
دوشنبه 4 دی 1396 10:50 ق.ظ
Now that you be familiar with video editing as well as the things you need you are prepared to begin with your journey of amateur filmmaker to professional
director. Contestants worldwide will record songs automatically, or form
teams into virtual bands of a couple of musicians, and compete
for $5600 in prizes. This can be very advantageous
for you just like you might be a fast learner, with just an effort, you
could possibly learn whatever you desired to simply and free.
دوشنبه 27 آذر 1396 12:32 ق.ظ
Clique aqui destinado a achar deles.
پنجشنبه 23 آذر 1396 05:30 ب.ظ
complemento também não apresenta efeitos colaterais.
یکشنبه 19 آذر 1396 04:10 ب.ظ
The process begins from the uncomplicated activity of
an account option. They will shun jobs and then there isn't profit to the city involved.
These art reproductions of paintings printed
on canvas sheets or paper and after that framed and hung
on walls.
یکشنبه 19 آذر 1396 01:16 ب.ظ
The art of ghazal singing has was able to entice millions round the globe.

A model with 3 CCD features a sensor that sees every one of the different colors (Red,
Green, and Blue) resulting in superior color reproduction. Instead of enjoying karaoke
parties, you'll be able to always take the music
and make your individual song, by plugging it in your TV sets.
شنبه 18 آذر 1396 08:36 ق.ظ
Now that you find out about video editing as well as the what exactly you need you are to start your journey of
amateur filmmaker to professional director. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the name of White House in 1901. You need a special connector typically known as a Fire wire or commonly known as as a possible IEEE 1394 high band connector.
پنجشنبه 16 آذر 1396 11:26 ق.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or
Los Angeles, so you reach travel for free if
you get into the finals. It took about three months to learn the text as well as
the raucous, discordant (to my ears) "melody. Here you are able to shop by theme or browse an entire array of themes in case you are sill unsure on the to base the party.
پنجشنبه 16 آذر 1396 11:26 ق.ظ
Many of these shows are located in bigger cities like New York or
Los Angeles, so you reach travel for free if
you get into the finals. It took about three months to learn the text as well as
the raucous, discordant (to my ears) "melody. Here you are able to shop by theme or browse an entire array of themes in case you are sill unsure on the to base the party.
دوشنبه 13 آذر 1396 06:01 ق.ظ
Free PC choices to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3
VSTABS. Cherry blossom tattoos represent something
more important in several cultures. Now you've taken that all-important 1st step and are looking over this
report about games and social media, you're within the unique and privideged position for being amongst a group of pioneering entreprenuers who know already about it and therefore are taking affirmative action.
یکشنبه 12 آذر 1396 03:05 ب.ظ
Many of these shows are operating out of bigger cities like New York or
Los Angeles, so you reach travel totally free if you achieve to the finals.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or best known just as one IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 12 آذر 1396 11:25 ق.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see probably the most awe inspiring reality show series ever, called Front
Sight Challenge. "Because you're here scanning this games report now at this particular moment in time; whatever you have is "The first movers advantage" on your own to take a your hands on now. Now you've taken that all-important 1st step and are scanning this report about flash games and social network, you're inside unique and privideged position to be amongst several pioneering entreprenuers who know about this and they are taking affirmative action.
جمعه 10 آذر 1396 05:26 ق.ظ
Half II: ESSENTIAL INTERNET ADVERTISING TOOLS.
دوشنبه 6 آذر 1396 01:27 ق.ظ
Now that you learn about video editing and the what exactly you need
you are to begin your way of amateur filmmaker to professional director.
It took about three months to find out what as well
as the raucous, discordant (to my ears) "melody. This can be very advantageous to you because if you're fast learner, with just an effort, you may learn all you wanted to very easily and free.
پنجشنبه 2 آذر 1396 06:28 ب.ظ
The art of ghazal singing has was able to entice millions
throughout the globe. Contestants worldwide will record songs on their own, or form teams into virtual
bands of two to four musicians, and compete for $5600 in prizes.
This can be very advantageous to you personally if you're a fast learner, with just an effort, you might
learn whatever you wished to effortlessly and free.
چهارشنبه 1 آذر 1396 10:06 ب.ظ
As a result of their efforts, Positive View's events have received
coverage from many global television networks and possess been streamed for online viewing.

Contestants worldwide will record songs by themselves, or synergy
into virtual bands of 2-4 musicians, and compete for $5600 in prizes.
Painting can be an authentic gift due to the durability and utility.
سه شنبه 30 آبان 1396 02:23 ب.ظ
Many of these shows are situated in bigger cities like New York or Los
Angeles, so you get to travel free of charge if you achieve to the
finals. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the naming of White House in 1901. Here you can shop by theme or browse an entire variety of themes if you are sill unsure on which to base the party.
دوشنبه 29 آبان 1396 06:42 ق.ظ
The camera will make the brightest of scenes seem like it turned
out taken during an eclipse. Contestants worldwide will record songs by themselves,
or team up into virtual bands of a couple of musicians, and compete for
$5600 in prizes. Instead of enjoying karaoke parties, you are able to always go ahead and take music and create your own song, by plugging it into your TV sets.
پنجشنبه 25 آبان 1396 06:24 ب.ظ
I precisely wished to thank you so much yet again.
I am not sure what I would have gone through in the
absence of the actual creative concepts discussed by you on such a subject.
It absolutely was a real fearsome setting in my position, nevertheless coming across a specialised avenue you
solved it made me to weep over delight. I'm thankful for the help
and then have high hopes you comprehend what an amazing job you happen to be carrying
out training the others through your websites. Most likely you
haven't encountered any of us.
چهارشنبه 24 آبان 1396 09:35 ب.ظ
The art of ghazal singing has managed to entice millions across the globe.
These guides let you practice when you are prepared and still
have the time and energy to do so. You need a special connector typically termed as a Fire wire or commonly known as as an IEEE
1394 high band connector.
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:35 ب.ظ
Pгoperly, Im surprised yoᥙ all ledt the vry
further greɑtest one for me.? Daddy said with a teasing smile.

?It?s that he dеspаtched Jess to die foг us and ρrovides us life perpetually and ever and that due to thnat we wіll be a famіly in heaben for millions of years.
That?s fairly good isnt it?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (16)