تبلیغات
مطالب اینترنتی - معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

یکشنبه 11 تیر 1396 07:24 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند،رفتارهایی که فرد مبتلا انجام میدهد و سخنان پزشکان درمورد مریضی وی می‌تواند وحشتناک باشد.اختلالات روانی یکی از شایع ترین مریضی های جامعه کنونی هست که باعث ایجاد مشکل در برخورد انسان با محیط اطراف ، دیگران و حتی خودش می‌شود.

تعداد زیادی از افراد از این نوع مریضی و اختلال رفتاری آگاهی ندارند و با نداشتن اطلاعات در مورد عواملی که باعث بروز یا تشدیدی مریضی می‌شود زندگی را به کام خود یا دیگران تلخ می‌کنند.عجیب ترین اختلال های روانی در دنیا به این ترتیب هست:

۱- سندروم موسوم به «Quasimodo»

سندروم «Quasimodo» یا ناهنجاری بدشکلی بدن «مثل گوژپشتی» در واقع یک مریضی ذهنی هست که افراد دارای ناهنجاری ها و بدشکلی های غیرقابل باور در بدن به آن مبتلا می‌شوند.افراد مبتلا به این عارضه دچار افکار وسواسی ناخوشایند دائمی میباشند. انها مدام در آینه خود را نگاه کرده و دنبال زاویه ای میگردند

که بدشکلی بدنشان در آن زاویه ی خاص مشهود نباشد و از عکس گرفتن نیز واهمه دارند زیرا دوست ندارند که گوژپشتی آنها در عکس معلوم باشد. همین طور به ظاهر خود بسیار اهمیت داده و در مسائل عاطفی خود به مشکل برمی خورند. سطح اعتماد به نفس در این افراد بسیار پایین هست و در رفتارهای اجتماعی خود دستپاچه عمل میکنند زیرا فکر میکنند که اطرافیان متوجه نقص بدنی انها شده و انها را به باد تمسخر خواهند گرفت.

۲- اختلال فکری موسوم به «Erotomania»

کسانی که از این اختلال روانی رنج می‌برند بر این باورند که کسی عاشق آنها شده هست به ویژه شخصی از طبقه بالاتر برای مثال یک چهره ی سرشناس سینمایی. این بیماران معتقدند که فردی که به آنها علاقه دارد از طریق نشانه های رمزی، تله پاتی و پیام های رمزدار احساسات خود نسبت به انها را با بهره گیری

از رسانه های جمعی نشان میدهد. مبارزه با این مریضی روانی بسیار مشکل هست حتی اگر شخص مورد نظر مستقیماً و بسیار واضح آنها را از خود رانده و به اصطلاح به انها «نه» بگوید. این بیماران حتی چنین عکس العملی از طرف شخص مورد نظر را نشانه و استراتژی برای پنهان نگه داشتن احساسات شخصی او از اجتماع تلقی میکنند.

۳- توهم «Capgras»

افراد مبتلا به این مریضی روانی بر این باروند که یک شخص بسیار به انها نزدیک هست یا حتی یک همزاد در کنار خود دارند. این افراد حتی ممکن هست ادعا کنند که کارهای شرورانه ای که به انها نسبت داده می‌شود در واقع کار همزاد آنها بوده که دقیقاً شبیه آنها هست. این اختلال روانی فرد را دچار توهم مفرط میکند و عمدتاً با اسکیزوفرنی همراه هست.

۴- توهم «Fregoli»

در این اختلال روانی، بیمار باورهایی کاملاً مقابل مورد قبلی دارد. این افراد بر این باورند که یک نفر در ظاهری متفاوت و در کالبد دیگران قرار دارد که با انها ارتباط ی بسیار نزدیکی داشته و برای تعقیب کردن آنان همواره پوشش و ظاهر خود را تغییر میدهد.این مریضی برای نخستین بار در سال ۱۹۲۷ شناخته شد.: دختری جوان ادعا میکرد

که دو نفر از بازیگران تئاتری که وی همه ی وقت به آن جا می رفت همواره وی را تعقیب می‌کنند و شکل افرادی که او دیده یا می شناسد را به خود می‌گیرند. در انیمیشن «Anomalisa» گوشه هایی از این اختلال روانی به عکس کشیده شده هست.

۵- سندروم «Adele»

سندروم «Adele» یک فکر و وسواس دائمی هست که فرد را به سمت تجربه ی عشق های دردناک سوق میدهد. پزشکان اخیراً این اختلال را در زمره ی اختلالات روانی دسته بندی کرده اند که سلامت و زندگی فرد را به شدت تهدید نموده و آن را با علاقه ی شدید به قمار، مصرف مشروبات الکلی و جنون سرقت مقایسه می‌کنند.

علائم این اختلال روانی نمونه افسردگی شدید هست اما می‌تواند بسیار خطرناک تر باشد به نحوی که به شکنجه و آزار دیگران هم می انجامد، خود فریبی، امیدهای توهمی و غیرواقعی، فداکاری خودخواسته و… از دیگر پیامدهای آن هست.

۶- اختلال «Cryptomnesia»

این اختلال نوعی اختلال حافظه ای هست که در آن فرد نمی‌داند یک واقعه ی خاص چه زمانی اتفاق افتاده و آیا اتفاق مورد نظر واقعیت داشته یا رویا بوده هست برای مثال نمی‌دانند اخیراً شعری سروده اند یا نه و از مطلبی که اخیراً خوانده اند چیزی به یاد ندارند. به عبارت دیگر منبع اطلاعات برای آنها قابل به یاد آوردن نیست و فرد نمی‌تواند تعیین کند که این فکر متعلق به اوست یا یک شخص دیگر.

این اختلال روانی معمولا با پدیده ای موسوم به «jamais vu» همراه هست که دقیقاً در نقطه ی مقابل پدیده ی «آشنا پنداری» «deja vu» قرار دارد. به عبارت دیگر فرد مبتلا به این عارضه ی روانی در مواجهه با یک اتفاق یا مکان شناخته شده که قبلاً بارها آن را دیده و در مورد آن شنیده هست حس می‌کند که برای نخستین بار در این مکان حضور دارد و هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارد.

۷- اختلال روانی «آلیس در سرزمین عجایب»

این اختلال روانی درک بیمار از اشیاء و اتفاقات اطرافش را تغییر میدهد بدین ترتیب که وی انها را بزرگ تر یا کوچک تر از اندازه ی حقیقی تصور می‌کند یا آنها را در فاصله ی بسیار دورتر یا بسیار نزدیک تر از آنچه که میباشند میبیند به نحوی که با واقعیت هیچ سنخیتی ندارد. در بدترین موارد، شخص درک درستی

از بدن خود ندارد و شکل و ابعاد را تشخیص نمیدهد. در این مورد هیچ کدام از ارگان های بدن فرد دچار صدمه نشده هست و چیزهایی که او به نادرستی تفسیر می‌کند در واقع از مشکل روانی او نشأت می‌گیرند.

۸- وسواس فکری و عملی

بیمارانی که از وسواس فکری و عملی رنج می‌برند به اضطراب فکری شدیدی که برایشان قابل بازرسی نیست دچار میشوند و نمی‌توانند از دست آن خلاص شوند. همین طور آنها به رفتارهای خاصی عادت دارند که بیمار بر این باور هست در انجام آنها اختیاری از خود ندارد. نکته ی دیدنی اینکه فرد به بیخود و بی ارزش بودن رفتار تکراری

خود اذعان دارد اما عدم دستیابی به نتایج مطلوب و عدم رضایت از موضوعی باعث میشود که فرد به سمت اضطراب شدیدی سوق داده شده و به تکرار مکرر این حرکات همیشگی روی بیاورد.

۹- اختلال بد روانی «Paraphrenia»

بدروانی ترکیبی از توهمات پارانوایایی و بزرگنمایی هست. افکار توهمی فرد مبتلا به این اختلال همواره با خیالات غیرواقعی و همین طور خاطرات دروغین همراه بوده و شخص خود را حکمران دنیا تلقی کرده و خود را دارای زندگی ابدی میدانند. حتی برای خود منشأ خدایی قائل بوده و ادعا میکنند

که تمامی کتاب های سرشناس را انها تحت نام ها و القاب ساختگی نوشته اند و غیره. افراد مبتلا به این اختلال روانی معمولا بسیار مغرور و مرموز به نظر می‌رسند.

۱۰- اختلال چند هویتی

به گزارش پارس ناز اختلال عدم ثبات هویت «Dissociative identity disorder» یک مریضی روانی بسیار نادر هست که شخصیت فرد را دچار عدم ثبات کرده و فرد چندین شخصیت متفاوت را در بدن خود حس می‌کند. این هویت ها میتوانند شامل جنسیت ها، سنین، ملیت ها، اخلاقیات، توانایی های ذهنی، دیدگاه ها و حتی مریضی های گوناگون و متفاوتی باشند.

یکی از دلایل این اختلال روانی آسیب های روانی بسیار شدید در دوران کودکی شناخته می‌شود بدین معنا که کودک برای پشتیبانی روانی از خود شروع می‌کند به درک اتفاقاتی که برای خود و خانواده اش افتاده به نحوی که انگار این اتفاقات برای دیگران رخ داده اند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی …بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی کنید جدیدترین فیلم های هالیوود در مجله گیزمیزآخرین دیدگاه‌ها رضااورمیه در ماجرای عجیب در شورای شهر تهرانبا تیر میزنمت سجاد در پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را …پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را بشناسیم اطلاعات عمومیسوالات مهم مفید و کلیدی در خواستگاریچه سئوالاتی در جلسات آشنایی دختر و پسر جهت خواستگاری و ازدواج باید مطرح شوددانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیمدانلود مستند دانلود فیلم با لینک مستقیم و رایگان عوارض خطرناک استمناء و خودارضایی در پسرانکلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به وب سایت نازوب می باشد فیلم ترسناک برتر تاریخ سینماپیتر برادشاو و دیگر منتقدان گاردین در مقاله‌ای فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما را آموزش مدل مو گوجه ای و در هم دختران آکاتوضیح فرشید اسماعیلی در مورد اخراج عجیب ۶موضوعی که باید درباره آینده شغل و مهارت در روان شناسیدلهرهخشمافسردگی وسواساختلالات …راهکارهای مقابله با مشکلات روانی ناشی از ببیماریهای مزمن بیماری جسمی مزمن و صعب بررسی خود ارضایی از نقطه نظر علمیسخن شجاعانه و عجیب مهران مدیری در مورد مقام ریاست جمهور معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان اختلالاتروانیعجیب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان ،بیماری های معرفی اختلالات روانی عجیب و معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند مجله خبری و تفریحی گپینو » معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی مواد خوراکی مورد نیاز بدن رده های سنی مختلف پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک‌ترین موجودات جهانعکس ساعت نوع از موجودات عجیب و وحشتناک اختلالات روانی در جهان عجیب و ترسناک‌ترین اتفاقات عجیب جهان که علم برای آن ها تعریفی ندارد معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان عجیب‌ترین اختلالات عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان با محیط اطراف، دیگران و حتی مورد از بیماری های عجیب و ترسناک جهان گجت نیوز موردازبیماریهای نگاهی به مورد از بیماری های عجیب و ترسناک در جهان مبتلا و اختلالات روانی، را می

مطلب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%d8%b3%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%ac/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
دوشنبه 22 مرداد 1397 01:24 ب.ظ
Pretty! This was a really wonderful post. Thanks for providing this
info.
سه شنبه 16 مرداد 1397 07:43 ب.ظ
It's really a cool and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this useful
info with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
چهارشنبه 10 مرداد 1397 10:59 ب.ظ
I was very happy to discover this page. I wanted to thank you for ones time due to this wonderful
read!! I definitely savored every bit of it and i also have
you saved to fav to check out new stuff on your blog.
دوشنبه 1 مرداد 1397 03:28 ق.ظ
Quality posts is the secret to be a focus for the users to pay a visit the web site,
that's what this web page is providing.
شنبه 30 تیر 1397 07:59 ب.ظ
Nice blog right here! Also your website so much up
very fast! What web host are you the use of? Can I am getting your affiliate
hyperlink in your host? I want my web site loaded up as fast as yours lol
سه شنبه 26 تیر 1397 05:12 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your website.

It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here
and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

Great work!
جمعه 22 تیر 1397 06:56 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as
though you relied on the video to make your point. You obviously
know what youre talking about, why throw away your intelligence on just
posting videos to your blog when you could be giving us something enlightening to read?
چهارشنبه 20 تیر 1397 10:19 ب.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see probably the most awe inspiring
reality show series ever, called Front Sight Challenge.

There these were, anticipating their forthcoming experience and
joyously reliving the final one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy, within the guises of actors William
Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves further at age 15), and Georgie Henley (approaching
teenhood, a fantastic six inches taller than we
last saw her). Now you've taken that all-important first step and so are scanning this report about online flash games
and social network, you are inside unique and privideged position of being amongst several pioneering entreprenuers who know
about this and so are taking affirmative action.
چهارشنبه 20 تیر 1397 04:59 ب.ظ
The process begins through the uncomplicated activity associated with an account option. They will shun jobs
and then there isn't benefit to the city involved. Technology is driving dynamic advertising into new areas which brings
by using it some potential challenges, well not every companies are able to
afford to spend thousands of pounds in electronic advertising, well both the options highlighted provides exactly the same outcomes
with low investment of your time and money, so now any organization from mechanics to dentists may have these within their guest
waiting rooms.
دوشنبه 18 تیر 1397 11:01 ق.ظ
The great thing about it DVD is that you could perform dance exercises
anytime, without having a partner. While online machines provide
you with the players the opportunity to choose how much
they decide to wager, these online video poker machine provide
that same a sense strategizing and negotiations
with oneself frequently yearned for by players who
miss the land-based casinos. The plastic's name
can often be abbreviated to CR-39, standing for Columbia Resin, and it is not even half
the body weight of glass, which supplanted quartz within the early
twentieth century.
یکشنبه 17 تیر 1397 12:04 ق.ظ
I do accept as true with all of the ideas you have presented in your post.

They're very convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are too brief for newbies.

May you please extend them a bit from next time? Thank you for the post.
جمعه 15 تیر 1397 01:12 ق.ظ
Hello! Would you mind if I share your blog
with my myspace group? There's a lot of people
that I think would really appreciate your content.
Please let me know. Thanks
یکشنبه 3 تیر 1397 03:21 ب.ظ
The process begins in the uncomplicated activity of the account option. There these were, anticipating their forthcoming experience
and joyously reliving the past one -- Peter, Susan, Edmund, and Lucy, inside the guises of
actors William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a newly minted Oxford freshman), Skandar Keynes (with
vocal octaves more deeply at age 15), and Georgie Henley (approaching teenhood, a great six inches
taller than we last saw her). The Open Video Project: This is site with a huge assortment
of digital video for sharing.
جمعه 1 تیر 1397 06:09 ق.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an impatience over that you
wish be delivering the following. unwell unquestionably come
further formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this
hike.
پنجشنبه 31 خرداد 1397 09:20 ب.ظ
The camera will make the brightest of scenes appear to be it turned out taken during an eclipse.
You don't have to spend money on the biggest or heaviest tripod for private use.
Instead of enjoying karaoke parties, you'll be able to always go
ahead and take music and build your personal song, by plugging it to your TV sets.
پنجشنبه 31 خرداد 1397 08:41 ب.ظ
Good write-up. I absolutely love this site. Stick with it!


오바마카지노
پنجشنبه 31 خرداد 1397 08:05 ق.ظ
Some sites offer free-play to use virtual money;
that's only designed to train you on the game
consequently aware of its features. The best casino is
the one that appreciates the honesty from the players and acknowledges them.
Along with this you should also go from the varieties of games they may be offering.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 12:46 ق.ظ
Huge bonuses can be found to everyone those that register without depositing any real money.
These turnkey bookie services have absolutely changed exactly how US based bookies perform their bookmaking
businesses. These are referred to as your "hole" cards and what you really are dealt will influence
greatly whether you should consider playing, raising or folding
for the spot.
سه شنبه 22 خرداد 1397 02:59 ق.ظ
There are a lot of information online that you could find about
financial betting and you'll stumble on many strategies and useful hints that guarantee you more odds
of winning. Basically every time a coin is tossed the possibility
of head being turned is 50% however, you will find in most systems the probability is 70%.
Whenever I think of playing some casino games online,
I seek out sites which have good casino jackpots and fair odds of winning.
شنبه 19 خرداد 1397 08:05 ب.ظ
Harⅾ troweled oг power troweled concrete ϲаn ϲreate a
smoother finish thazt is not very porous.
جمعه 18 خرداد 1397 07:25 ق.ظ
First off I would like to say awesome blog! I had a quick question in which
I'd like to ask if you do not mind. I was curious to find out how you center
yourself and clear your head before writing. I have had a difficult time clearing my thoughts in getting my ideas out.
I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost simply just trying to
figure out how to begin. Any ideas or hints?

Thank you!
جمعه 18 خرداد 1397 01:53 ق.ظ
I've been surfing online greater than 3 hours these days,
yet I by no means found any fascinating article like yours.

It's beautiful price sufficient for me. In my view,
if all website owners and bloggers made just right
content material as you probably did, the net can be a lot more useful than ever before.
پنجشنبه 17 خرداد 1397 10:02 ق.ظ
Just desire to say your article is as astonishing.
The clarity for your publish is just nice and that i could
suppose you are a professional in this subject. Well together with your permission allow me to grasp your feed
to keep up to date with imminent post. Thank you 1,000,000 and please continue the enjoyable
work.
트럼프카지노
دوشنبه 14 خرداد 1397 09:09 ب.ظ
cheap oakleys fake Oakley sunglasses a aaaaa 93563
جمعه 11 خرداد 1397 02:22 ب.ظ
I could not refrain from commenting. Very well written!
پنجشنبه 10 خرداد 1397 08:50 ق.ظ
Now that you find out about video editing as well as the things you need you are to begin your journey of amateur filmmaker to professional director.
You don't have to purchase the largest or heaviest tripod for private use.
Instead of enjoying karaoke parties, you'll be able to
always take the music that will create your personal song, by plugging
it in your TV sets.
یکشنبه 6 خرداد 1397 01:59 ق.ظ
If you might be heading for another city and discover
that there's a good show for the reason that city, you cannot search around
to the box office, stand in a line and get the tickets.

While online machines provide you with the players the opportunity select how much they decide to wager, these online video poker machine provide that same a sense strategizing
and negotiations with oneself so often yearned for by players who miss the land-based casinos.
The plastic's name is usually abbreviated
to CR-39, standing for Columbia Resin, and it
is fewer than half the body weight of glass, which supplanted quartz within the
early twentieth century.
جمعه 4 خرداد 1397 06:25 ق.ظ
Do you have a spam problem on this site; I also
am a blogger, and I was wondering your situation; we have created some nice methods and we are
looking to swap solutions with other folks, why not shoot me an email if
interested.
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 08:29 ب.ظ
My partner and I stumbled over here by a different website
and thought I might check things out. I like what I see so i am just
following you. Look forward to exploring your web page
again.
سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 05:06 ب.ظ
Ahaa, its fastidious dialogue about this paragraph
at this place at this blog, I have read all that, so at this time
me also commenting here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (22)