تبلیغات
مطالب اینترنتی - معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

یکشنبه 11 تیر 1396 06:24 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      




مفیدستان:

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان

بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند،رفتارهایی که فرد مبتلا انجام میدهد و سخنان پزشکان درمورد مریضی وی می‌تواند وحشتناک باشد.اختلالات روانی یکی از شایع ترین مریضی های جامعه کنونی هست که باعث ایجاد مشکل در برخورد انسان با محیط اطراف ، دیگران و حتی خودش می‌شود.

تعداد زیادی از افراد از این نوع مریضی و اختلال رفتاری آگاهی ندارند و با نداشتن اطلاعات در مورد عواملی که باعث بروز یا تشدیدی مریضی می‌شود زندگی را به کام خود یا دیگران تلخ می‌کنند.عجیب ترین اختلال های روانی در دنیا به این ترتیب هست:

۱- سندروم موسوم به «Quasimodo»

سندروم «Quasimodo» یا ناهنجاری بدشکلی بدن «مثل گوژپشتی» در واقع یک مریضی ذهنی هست که افراد دارای ناهنجاری ها و بدشکلی های غیرقابل باور در بدن به آن مبتلا می‌شوند.افراد مبتلا به این عارضه دچار افکار وسواسی ناخوشایند دائمی میباشند. انها مدام در آینه خود را نگاه کرده و دنبال زاویه ای میگردند

که بدشکلی بدنشان در آن زاویه ی خاص مشهود نباشد و از عکس گرفتن نیز واهمه دارند زیرا دوست ندارند که گوژپشتی آنها در عکس معلوم باشد. همین طور به ظاهر خود بسیار اهمیت داده و در مسائل عاطفی خود به مشکل برمی خورند. سطح اعتماد به نفس در این افراد بسیار پایین هست و در رفتارهای اجتماعی خود دستپاچه عمل میکنند زیرا فکر میکنند که اطرافیان متوجه نقص بدنی انها شده و انها را به باد تمسخر خواهند گرفت.

۲- اختلال فکری موسوم به «Erotomania»

کسانی که از این اختلال روانی رنج می‌برند بر این باورند که کسی عاشق آنها شده هست به ویژه شخصی از طبقه بالاتر برای مثال یک چهره ی سرشناس سینمایی. این بیماران معتقدند که فردی که به آنها علاقه دارد از طریق نشانه های رمزی، تله پاتی و پیام های رمزدار احساسات خود نسبت به انها را با بهره گیری

از رسانه های جمعی نشان میدهد. مبارزه با این مریضی روانی بسیار مشکل هست حتی اگر شخص مورد نظر مستقیماً و بسیار واضح آنها را از خود رانده و به اصطلاح به انها «نه» بگوید. این بیماران حتی چنین عکس العملی از طرف شخص مورد نظر را نشانه و استراتژی برای پنهان نگه داشتن احساسات شخصی او از اجتماع تلقی میکنند.

۳- توهم «Capgras»

افراد مبتلا به این مریضی روانی بر این باروند که یک شخص بسیار به انها نزدیک هست یا حتی یک همزاد در کنار خود دارند. این افراد حتی ممکن هست ادعا کنند که کارهای شرورانه ای که به انها نسبت داده می‌شود در واقع کار همزاد آنها بوده که دقیقاً شبیه آنها هست. این اختلال روانی فرد را دچار توهم مفرط میکند و عمدتاً با اسکیزوفرنی همراه هست.

۴- توهم «Fregoli»

در این اختلال روانی، بیمار باورهایی کاملاً مقابل مورد قبلی دارد. این افراد بر این باورند که یک نفر در ظاهری متفاوت و در کالبد دیگران قرار دارد که با انها ارتباط ی بسیار نزدیکی داشته و برای تعقیب کردن آنان همواره پوشش و ظاهر خود را تغییر میدهد.این مریضی برای نخستین بار در سال ۱۹۲۷ شناخته شد.: دختری جوان ادعا میکرد

که دو نفر از بازیگران تئاتری که وی همه ی وقت به آن جا می رفت همواره وی را تعقیب می‌کنند و شکل افرادی که او دیده یا می شناسد را به خود می‌گیرند. در انیمیشن «Anomalisa» گوشه هایی از این اختلال روانی به عکس کشیده شده هست.

۵- سندروم «Adele»

سندروم «Adele» یک فکر و وسواس دائمی هست که فرد را به سمت تجربه ی عشق های دردناک سوق میدهد. پزشکان اخیراً این اختلال را در زمره ی اختلالات روانی دسته بندی کرده اند که سلامت و زندگی فرد را به شدت تهدید نموده و آن را با علاقه ی شدید به قمار، مصرف مشروبات الکلی و جنون سرقت مقایسه می‌کنند.

علائم این اختلال روانی نمونه افسردگی شدید هست اما می‌تواند بسیار خطرناک تر باشد به نحوی که به شکنجه و آزار دیگران هم می انجامد، خود فریبی، امیدهای توهمی و غیرواقعی، فداکاری خودخواسته و… از دیگر پیامدهای آن هست.

۶- اختلال «Cryptomnesia»

این اختلال نوعی اختلال حافظه ای هست که در آن فرد نمی‌داند یک واقعه ی خاص چه زمانی اتفاق افتاده و آیا اتفاق مورد نظر واقعیت داشته یا رویا بوده هست برای مثال نمی‌دانند اخیراً شعری سروده اند یا نه و از مطلبی که اخیراً خوانده اند چیزی به یاد ندارند. به عبارت دیگر منبع اطلاعات برای آنها قابل به یاد آوردن نیست و فرد نمی‌تواند تعیین کند که این فکر متعلق به اوست یا یک شخص دیگر.

این اختلال روانی معمولا با پدیده ای موسوم به «jamais vu» همراه هست که دقیقاً در نقطه ی مقابل پدیده ی «آشنا پنداری» «deja vu» قرار دارد. به عبارت دیگر فرد مبتلا به این عارضه ی روانی در مواجهه با یک اتفاق یا مکان شناخته شده که قبلاً بارها آن را دیده و در مورد آن شنیده هست حس می‌کند که برای نخستین بار در این مکان حضور دارد و هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارد.

۷- اختلال روانی «آلیس در سرزمین عجایب»

این اختلال روانی درک بیمار از اشیاء و اتفاقات اطرافش را تغییر میدهد بدین ترتیب که وی انها را بزرگ تر یا کوچک تر از اندازه ی حقیقی تصور می‌کند یا آنها را در فاصله ی بسیار دورتر یا بسیار نزدیک تر از آنچه که میباشند میبیند به نحوی که با واقعیت هیچ سنخیتی ندارد. در بدترین موارد، شخص درک درستی

از بدن خود ندارد و شکل و ابعاد را تشخیص نمیدهد. در این مورد هیچ کدام از ارگان های بدن فرد دچار صدمه نشده هست و چیزهایی که او به نادرستی تفسیر می‌کند در واقع از مشکل روانی او نشأت می‌گیرند.

۸- وسواس فکری و عملی

بیمارانی که از وسواس فکری و عملی رنج می‌برند به اضطراب فکری شدیدی که برایشان قابل بازرسی نیست دچار میشوند و نمی‌توانند از دست آن خلاص شوند. همین طور آنها به رفتارهای خاصی عادت دارند که بیمار بر این باور هست در انجام آنها اختیاری از خود ندارد. نکته ی دیدنی اینکه فرد به بیخود و بی ارزش بودن رفتار تکراری

خود اذعان دارد اما عدم دستیابی به نتایج مطلوب و عدم رضایت از موضوعی باعث میشود که فرد به سمت اضطراب شدیدی سوق داده شده و به تکرار مکرر این حرکات همیشگی روی بیاورد.

۹- اختلال بد روانی «Paraphrenia»

بدروانی ترکیبی از توهمات پارانوایایی و بزرگنمایی هست. افکار توهمی فرد مبتلا به این اختلال همواره با خیالات غیرواقعی و همین طور خاطرات دروغین همراه بوده و شخص خود را حکمران دنیا تلقی کرده و خود را دارای زندگی ابدی میدانند. حتی برای خود منشأ خدایی قائل بوده و ادعا میکنند

که تمامی کتاب های سرشناس را انها تحت نام ها و القاب ساختگی نوشته اند و غیره. افراد مبتلا به این اختلال روانی معمولا بسیار مغرور و مرموز به نظر می‌رسند.

۱۰- اختلال چند هویتی

به گزارش پارس ناز اختلال عدم ثبات هویت «Dissociative identity disorder» یک مریضی روانی بسیار نادر هست که شخصیت فرد را دچار عدم ثبات کرده و فرد چندین شخصیت متفاوت را در بدن خود حس می‌کند. این هویت ها میتوانند شامل جنسیت ها، سنین، ملیت ها، اخلاقیات، توانایی های ذهنی، دیدگاه ها و حتی مریضی های گوناگون و متفاوتی باشند.

یکی از دلایل این اختلال روانی آسیب های روانی بسیار شدید در دوران کودکی شناخته می‌شود بدین معنا که کودک برای پشتیبانی روانی از خود شروع می‌کند به درک اتفاقاتی که برای خود و خانواده اش افتاده به نحوی که انگار این اتفاقات برای دیگران رخ داده اند.



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی …بهترین فیلم و سریال های خارجی که دیده اید را معرفی کنید جدیدترین فیلم های هالیوود در مجله گیزمیزآخرین دیدگاه‌ها رضااورمیه در ماجرای عجیب در شورای شهر تهرانبا تیر میزنمت سجاد در پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را …پزشکی مشكلات خواب و انواع آن در كودكان را بشناسیم اطلاعات عمومیسوالات مهم مفید و کلیدی در خواستگاریچه سئوالاتی در جلسات آشنایی دختر و پسر جهت خواستگاری و ازدواج باید مطرح شوددانلود رایگان فیلم و سریال با لینک مستقیمدانلود مستند دانلود فیلم با لینک مستقیم و رایگان عوارض خطرناک استمناء و خودارضایی در پسرانکلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به وب سایت نازوب می باشد فیلم ترسناک برتر تاریخ سینماپیتر برادشاو و دیگر منتقدان گاردین در مقاله‌ای فیلم ترسناک برتر تاریخ سینما را آموزش مدل مو گوجه ای و در هم دختران آکاتوضیح فرشید اسماعیلی در مورد اخراج عجیب ۶موضوعی که باید درباره آینده شغل و مهارت در روان شناسیدلهرهخشمافسردگی وسواساختلالات …راهکارهای مقابله با مشکلات روانی ناشی از ببیماریهای مزمن بیماری جسمی مزمن و صعب بررسی خود ارضایی از نقطه نظر علمیسخن شجاعانه و عجیب مهران مدیری در مورد مقام ریاست جمهور معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان اختلالاتروانیعجیب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان ،بیماری های معرفی اختلالات روانی عجیب و معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان بعضی از اختلالات روانی کاملا عجیب میباشند مجله خبری و تفریحی گپینو » معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفیاختلالاتروانی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی مواد خوراکی مورد نیاز بدن رده های سنی مختلف پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در عجیب و ترسناک‌ترین موجودات جهانعکس ساعت نوع از موجودات عجیب و وحشتناک اختلالات روانی در جهان عجیب و ترسناک‌ترین اتفاقات عجیب جهان که علم برای آن ها تعریفی ندارد معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان عجیب‌ترین اختلالات عجیب‌ترین اختلالات روانی در جهان با محیط اطراف، دیگران و حتی مورد از بیماری های عجیب و ترسناک جهان گجت نیوز موردازبیماریهای نگاهی به مورد از بیماری های عجیب و ترسناک در جهان مبتلا و اختلالات روانی، را می

مطلب معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :معرفی اختلالات روانی عجیب و ترسناک در جهان
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b9%d8%ac%db%8c%d8%a8-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%d8%b3%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%af%d8%b1-%d8%ac/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
یکشنبه 23 دی 1397 10:58 ب.ظ
The name of mcdougal is Kristy Magdaleno but people always misspell the idea.
The favorite hobby on her and her kids heading to be to fitness and now
she has time to think about on issues. He used to be unemployed but
now he is an accounting agent. New York will be the we've lived for years but I will have
for you to in one year or two. He's been doing his website for the
effort now. Try it for yourself here: http://des-meilleurs-boosters-de-testosterone.eu/MasculinActive.html
جمعه 21 دی 1397 06:39 ق.ظ
It's remarkable in favor of me to have a web site, which is valuable in favor
of my know-how. thanks admin
شنبه 15 دی 1397 05:49 ب.ظ
I am no longer positive where you're getting your info,
however good topic. I must spend some time studying much more or figuring out more.
Thanks for wonderful information I used to be searching for this info
for my mission.
چهارشنبه 12 دی 1397 07:03 ب.ظ
Now that you know about video editing and also the what exactly you
need you are to begin with right onto your pathway of
amateur filmmaker to professional director. These guides enable you to practice when you are ready and also have the time to do so.
Instead of enjoying karaoke parties, you can always
consider the music and create your personal song, by plugging it in your TV sets.
دوشنبه 19 آذر 1397 01:10 ب.ظ
Greetings! Very helpful advice within this post!
It's the little changes that will make the biggest changes.
Many thanks for sharing!
یکشنبه 11 آذر 1397 04:36 ق.ظ
I think this is among the most significant information for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The web site style is ideal, the articles is really great : D.
Good job, cheers
دوشنبه 28 آبان 1397 08:35 ب.ظ
Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely helpful information specially the last part I care for such info a lot. I was seeking this particular information for a very long time. Thank you and good luck.
پنجشنبه 24 آبان 1397 06:59 ب.ظ
Juѕt wіsh to saү your article іs as surprising. Tһе clarity in your post is jᥙѕt nice and i can assume you'ге an expert on this subject.
Fine witһ your permission aⅼlow me to grab yoսr feed tօ keep
up to dɑte with forthcoming post. Ƭhanks a million and
plеase continue tһe enjoyable ԝork.
پنجشنبه 24 آبان 1397 03:38 ب.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see
essentially the most awe inspiring reality show series
ever, called Front Sight Challenge. They will shun jobs and then there isn't help to the community involved.

The Open Video Project: This is site using a huge assortment of digital video
for sharing.
چهارشنبه 23 آبان 1397 08:01 ب.ظ
Уoս maԀe some decent ρoints there. І looked on the internet fоr the subject matter аnd found most people will go aⅼong witһ ᴡith yⲟur website.
چهارشنبه 23 آبان 1397 01:55 ب.ظ
Just wish to ѕay your article is as astounding. Τhe clarity іn yoսr post is just
nice and i can assume yoս're ɑn expert on this subject.

Well with your permission ⅼet me tⲟ grab yоur RSS feed to қeep updated with forthcoming post.
Тhanks ɑ millіon and ρlease continue the enjoyable worҝ.
جمعه 18 آبان 1397 12:37 ق.ظ
Wow! After all I got a website from where I be capable of truly get helpful information regarding
my study and knowledge.
چهارشنبه 16 آبان 1397 07:25 ب.ظ
Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have developed some nice procedures and
we are looking to swap techniques with others, please shoot me an email if
interested.
شنبه 12 آبان 1397 10:58 ب.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see probably the
most awe inspiring reality show series ever, called Front Sight Challenge.
They will shun jobs high isn't any advantage of the neighborhood
involved. The plastic's name is often abbreviated to CR-39, standing for Columbia Resin,
and it is less than 50 % the extra weight of glass, which supplanted
quartz inside early twentieth century.
چهارشنبه 9 آبان 1397 11:20 ب.ظ
Hi there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new posts.
سه شنبه 8 آبان 1397 06:49 ب.ظ
Wow that was odd. I just wrote an really long comment
but after I clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again.
Anyway, just wanted to say superb blog!
شنبه 5 آبان 1397 06:08 ب.ظ
Keep on working, great job!
پنجشنبه 3 آبان 1397 12:04 ق.ظ
Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iPad and tested to see if it can survive a 25 foot drop,
just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has
83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!
دوشنبه 16 مهر 1397 05:26 ق.ظ
Now to be honest the hardest the key system above is the Targeted
Traffic. Your newsletter could be placed with many ads as well as every one spells
money. When a sale is made you earn a commissions.
جمعه 6 مهر 1397 01:14 ب.ظ
Hi there! This article couldn't be written much better!

Looking through this post reminds me of my previous roommate!
He constantly kept talking about this. I am going to send this information to him.
Fairly certain he's going to have a very good read.

Thanks for sharing!
چهارشنبه 4 مهر 1397 12:16 ب.ظ
The camera could make the brightest of scenes look like it was
taken during an eclipse. You don't have to invest in the biggest or heaviest tripod
for private use. You need a special connector typically referred to as a Fire wire or best
known just as one IEEE 1394 high band connector.
یکشنبه 1 مهر 1397 09:36 ق.ظ
If you're visiting another city and discover that there is a
good show because city, you can not investigate different lenders for the box office, stand it a line and buying the tickets.
There they were, anticipating their forthcoming experience and joyously reliving the very last one -- Peter,
Susan, Edmund, and Lucy, within the guises of actors
William Moseley (now a dashing 20-year-old), Anna Popplewell (a newly minted
Oxford freshman), Skandar Keynes (with vocal octaves more deeply at 15), and Georgie Henley
(approaching teenhood, an excellent six inches taller than we last saw her).
The plastic's name can often be abbreviated to CR-39, standing for
Columbia Resin, and it's also less than 50 % the weight of glass, which supplanted quartz within the early twentieth century.
چهارشنبه 28 شهریور 1397 09:53 ب.ظ
Now that you know about video editing and also the
things you need you are prepared to start right
onto your pathway of amateur filmmaker to professional director.
These guides permit you to practice when you are and have the time to do so.
The first lesson you ought to learn together with your online course is
how to read chord charts.
شنبه 24 شهریور 1397 01:23 ب.ظ
سلام
مطالب مفید و ارزنده ای ارائه دادید استفاده کردیم ممنونم ازتون دوست عزیز
جمعه 23 شهریور 1397 04:38 ب.ظ
These games are 100% set with fun and entertainment, given it might be played any point
of time. The facts are, those numbers are not any more prone to be winners
than every other numbers. Some of lottery winners can also take
that winning state into more deeper, until it reaches personal level.
دوشنبه 19 شهریور 1397 10:30 ب.ظ
Hello are using Wordpress for your blog platform? I'm new
to the blog world but I'm trying to get
started and create my own. Do you need any html coding expertise to make your own blog?
Any help would be really appreciated!
دوشنبه 19 شهریور 1397 06:39 ق.ظ
Do you have any video of that? I'd care to find out some additional information.
یکشنبه 18 شهریور 1397 08:36 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added"
checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the same comment.
Is there any way you can remove people from that service?
Thank you!
جمعه 16 شهریور 1397 12:28 ب.ظ
Drop from the game seems really bad: This is much more
of a commonsense form of move. In the last a few years, it has become possible, due
to the boom within the online gaming industry.
Footballers watch the games, evaluate them, and learn the bets where we will have a
good chance of winning.
چهارشنبه 14 شهریور 1397 12:19 ق.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (24)